Przewodnik kieszonkowy po architekturze Zagrzebia
Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185
28238
Przewodnik kieszonkowy po architekturze ZagrzebiaPawilon Francuski w kompleksie Centrum Studenckiego, Zagrzebskie Centrum Taneczne, Muzeum Sztuki Współczesnej, Willa Klara i Szkoła Podstawowa Ivana Gorana Kovačića to tylko niektóra ze 133 budowli w niedawno opublikowanym przewodniki kieszonkowym po architekturze Zagrzebia, który po prawie dwuletnich przygotowaniach wydał Wydział Młodych Stowarzyszenia Architektów Zagrzebia.
Celem takiego przewodnika jest przedstawienie Zagrzebia i nowej architektury w prosty sposób, przy pomocy publikacji, która jest tak samo ciekawa dla turystów i mieszkańców miasta.
Wykonany w formie kartki formatu A2 przewodnik można złożyć, co sprawia, że ma wielkość opakowania chusteczek do nosa i można go spokojnie nosić w kieszeni. Z jednej strony znajduje się plan miasta z lokalizacjami budowli, a z drugiej lista 133 najbardziej reprezentacyjnych budowli. Przewodnik jest idealny dla kogoś, kto przebywa w Zagrzebiu przez dwa-trzy dni i chce nawiązać kontakt z miastem w jak najszybszy i najtańszy sposób. Aż 35 budowli wyróżniono rysunkiem, fotografią i krótkim opisem w celu łatwiejszej orientacji budowle zaznaczone są przy pomocy kolorów. Na różowo na przykład zaznaczone są te, które zostały wzniesione przed Pierwszą Wojną Światową, na żółto te z okresu od 1971 do 1989 roku, a na szaro zaznaczone są parki miejskie i zabytki jak Wieża Lotrščak, budynek Chorwackiego Teatru Narodowego czy cmentarza Mirogoj.
Przewodnik kieszonkowy można kupić w Stowarzyszeniu Architektów, Wspólnocie Turystycznej Zagrzebia i niedługo we wszystkich większych księgarniach w mieście. Do tej pory wydany został tylko po angielsku, ale w planie jest też chorwackie wydanie internetowe.
Źródło: CNTB
0
osób oceniło
ten artykuł
0
osoby lubią
ten artykuł
ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń
ten artykuł
To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię