Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Valsabbion Le Mandrać i Gils

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Valsabbion, Le Mandrać i Gil’s otrzymały trzy kropelki kucharskie austriackiego Gault Millau

Restauracja Valsabbion - Pula, Gil’s - Dubrowanik i Le Madrać - Volosko otrzymały trzy kucharskie kropelki na możliwe cztery i 17 z 20 punktów w austriackim wydaniu przewodnika gastronomicznego Gault Millau na 2010 rok. W ten sposób zajęły pierwsze miejsce wśród zakwalifikowanych restauracji chorwackich.

Kryterium oceny kuchni tego prestiżowego austriackiego przewodnika gastronomicznego jest świeżość i jakość produktów, szczególnie sezonowych, zachowanie smaku składników, kreatywność i przygotowanie, jakość zup i sosów, precyzyjność i czas gotowania oraz fantazja przy tworzeniu nowych kompozycji. Jego gastro „inspektorzy” odwiedzają poszczególne obiekty anonimowo i kilka razy zanim wystawią ostateczną ocenę, która dotyczy wyłącznie kuchni, jakości składników i dań, nie wyposażenia i obsługi w restauracjach.

Punkty przydzielane są od 12 do 20, odpowiadają francuskiej skali ocen szkolnych, a obok nich oceniane obiekty otrzymują również kropelki kucharskie, najmniej jedną i najwięcej cztery. Otrzymanie dwudziestki jest prawie niemożliwe, a w 28 letniej historii przewodnika, maksymalną ilość punktów przyznano tylko dwa razy.

Według systemu punktacji, 19 jest najwyższą oceną dla najlepszych restauracji światowych, a 17 i 18, względnie trzy kropelki kucharskie przydzielane są za największą kreatywność i jakość przy najwyższym poziomie przygotowania dań, 15 i 16 przydzielane jest za wysoki poziom sztuki kulinarnej obok kreatywności i jakości, 13 i 14 za bardzo dobrą kuchnię, która oferuje więcej niż codzienne przeżycia, a 12 i 12,5 za dobra kuchnię, jakiej można się spodziewać w dobrych restauracjach.

Le Mandrać w ubiegłym roku otrzymał 19 punktów za danie «Nova fritaja».

Gault Millau jest jednym z najbardziej wpływowych, światowych przewodników dla smakoszy. Wydawany jest w Wiedniu nakładem 30 000 egzemplarzy i już wiele lat zawiera około dziesięciu stron z opisem najlepszych chorwackich restauracji na Istrii, w Dalmacji, w części kontynetalnej i na poszczególnych wyspach. Początki tego przewodnika dla smakoszy sięgają 1969 roku, kiedy Henry Gault, Christian Millau i Andre Gayot założyli „Le Nouveau Guide”, miesięcznik o winie i jedzeniu, jak mówi Gayot była to reakcja na konserwatywne ocenianie i rozumienie kuchni przez Michelina. «Nouvelle cuisine» tak założyciele nazwali swoją filozofię według, której poza końcowym wynikiem w przygotowaniu jedzenia, ważna jest kreatywność i odwaga oraz chęć kucharza do stworzenia czegoś nowego. Filozofia ta z czasem stała się ruchem, który wspierali dziennikarze Gault i Millau.


Źródło: CNTB

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1501 s