Letni festiwal
(2011-07-10) Chorwacja
»
Dalmacja »
Dubrovnik
Dubrownik - Letni festiwal
Dubrownicki Festiwal Letni jest najstarszym i najbardziej renomowanym chorwackim festiwalem. Już od 1956 roku Festiwal buduje swoją charyzmę i za pośrednictwem prestiżowego stowarzyszenia europejskich festiwali stają się częścią integracji europejskiej.
Odwiedzający Festiwal co roku mogą podziwiać najpiękniejsze utwory naszej muzyki klasycznej i świetne wykonania teatralne, wygodnie siedząc wśród zabytkowych murów miejskich w letnie noce. Klasyczne osiągnięcia teatralne i wykonania baletowe odbywają się na ulicach i placach tego dumnego renesansowo-barokowego miasta.
Dubrownicki Festiwal Letni z roku na rok gości znanych światowych kompozytorów, solistów i orkiestry i dlatego tegoroczny program 62 Festiwalu jest pełen świetnych artystów. Od 10 lipca do 25 sierpnia niepowtarzalne piękno ulic, placów, parków, pałaców i średniowiecznych twierdz miasta po raz kolejny będzie gospodarzem największych światowych artystów.
Źródło: CNTB