Chorwackie wina potwierdziły swoją jakość
Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185
26138
Wina chorwackie otrzymały 40 medali i 25 rekomendacji DecanteraChorwackie wina znowu potwierdziły swoją jakość otrzymując 40 medali i 25 rekomendacji najbardziej znanego światowego, fachowego czasopisma Decanter i to jest o 11 wyróżnień więcej niż w roku ubiegłym. Najlepiej ocenione wina chorwackie to Broden Broden zbiór lodowy 2009, które otrzymało najbardziej prestiżowe wyróżnienie - trofeum regionalne i Krauthaker graševina zbiór suchych winogron 2009, które otrzymało złoty medal.
Czasopismo o winach Decanter z Wielkiej Brytanii co roku podaje wybór i rekomendacje najlepszych win na świecie, w tym roku wręczenie nagród odbyło się w ramach londyńskich targów wina, London Wine Fair, na których 1500 wystawców z 30 krajów świata prezentowało ponad 20000 różnych rodzajów win.
Na tegorocznych targach i ocenianiu było 25 chorwackich winiarzy z Istri, Dalmacji i Slawonii.
Vinarija Broden z Humu na Sutli obok trofeum regionalnego otrzymała dwa srebrne i jeden brązowy medal.
Poza złotym medalem za graševinę, wina Krauthaker zdobyły jeszcze dwa srebrne medale, dwa brązowe i dwie rekomendacje Decanter. Ta winnica z Kutjeva ponownie przyciągnęła uwagę sommelierów jednej z najbardziej prestiżowych restauracji, londyńskiej The Fat Duck, która w ubiegłym roku wykupiła cały zbiór deserowej graševiny Krauthakera. Kultowa restauracja w swojej ofercie ponownie chce mieć to świetne wino.
Pismo Decanter jest publikowane i czytane w 98 krajach na świecie i w dużej mierze ma wpływ na opinie i trendy w świecie win.
Źródło: CNTB
0
osób oceniło
ten artykuł
0
osoby lubią
ten artykuł
ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń
ten artykuł
To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię