Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Istria oferta dla każdego

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Istria - Oferta dla każdego

Istria, najbardziej na północ położony region chorwackiego wybrzeża Adriatyku, również w tym roku czeka na turystów z wieloma nowościami i atrakcjami, które przyciągają licznych turystów. Jest najbliżej rynków takich jak Włochy, Słowenia, Austria i częstym celem podróży gości z Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Skandynawii i wielu innych krajów europejskich i pozaeuropejskich, którym region ten oferuje różnorodne programy, które przyciągają gości o różnych wymaganiach i gustach.

Istryjscy pracownicy turystyczni dawno już zrozumieli, że całoroczna turystyka nie może opierać się wyłącznie na słońcu i morzu, dlatego obecnie do dyspozycji gości jest świetna oferta gastronomiczna, 2500 kilometrów tras rowerowych, ścieżki winne i coraz bardziej popularne ścieżki oliwy z oliwek. Przeważający dawniej pobyt w ośrodkach turystycznych nad morzem wzbogacony został o ofertę w kontynentalnej części Istrii. Z roku na rok wzrasta ilość willi i domów wypoczynkowych, ofert bed and breakfast i innych rodzajów zakwaterowania, łącznie z wyjątkowo ciekawymi obiektami agroturystycznymi, gdzie rolnictwo jest działalnością podstawową, a turystyka uzupełniającą. Coraz więcej turystów wybiera wypoczynek w ciszy głębi półwyspu istryjskiego, łącząc w ten sposób dwie przyjemności - pobyt w przepięknej atmosferze wiejskiej z morzem w pobliżu i atmosferę istryjskich miasteczek nadmorskich, jak Umag, Rovinj, Poreč, Pula, Vrsar i wiele innych, jak również fakt, że niektóre oddalone są o kilka kilometrów od morza. Należy również wspomnieć, że na Istrii znajduje się Park Narodowy Brioni, który składa się z archipelagu wysp znanych z pobytów wielu światowych polityków, przepięknej przyrody i znalezisk archeologicznych oraz tego, że są idealne do relaksującego wypoczynku. Istria jest atrakcyjnym celem podróży dla miłośników autochtonicznych potraw, świetnego wina i oliwy z oliwek, za którą istryjscy producenci otrzymali wiele cennych wyróżnień międzynarodowych. Świetna oferta gastronomiczna jest motywem przyjazdu gości w ciągu całego roku, szczególnie z krajów sąsiednich.

Tegoroczną ofertę Istrii znacząco wzbogaciła budowa hotelu Monte Mulini w Rovinju, który w ten sposób dołączył do dotychczas jedynego hotelu tej klasy na Istrii - hotelu Sol Koralj Umag. Obok nich są również liczne hotele trzy i cztero gwiazdkowe, które jakością zakwaterowania i ofertą przyciągają wielu stałych gości, jak również mają coraz to nowych klientów. Dzięki projektowi Domus Bonus, którego celem jest poprawa jakości oferty kwater prywatnych - ten rodzaj zakwaterowania jest na poziomie godnym pozazdroszczenia i umożliwia gościom wypoczynek bliższy stylowi życia lokalnych mieszkańców.

Istryjscy pracownicy turystyczni już od wielu lat promują tutejsza turystykę, nie tylko w sposób klasyczny, ale również poprzez promocję on-line i możliwość rezerwacji on-line. Obok możliwości rezerwacji podmiotów komercyjnych z terytorium regionu, do początku lata oczekujemy, że uruchomiony zostanie również turystyczny serwis informacji i rezerwacji dla całej Istrii, gdzie telefonicznie będzie można otrzymać informacje i zarezerwować zakwaterowanie.

Do tego wszystkiego należy dodać liczne imprezy kulturalne i tradycyjne wydarzenia, które wzbogacają ofertę ośrodków turystycznych, a pobyt gości jest dzięki nim jeszcze ciekawszy.


Źródło: CNTB

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1352 s