Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Apartamenty we Włoszech

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Włoskich apartamentów nie należy mylić z apartamentami o podwyższonym standardzie. Apartamenty są popularnym rodzajem zakwaterowania we Włoszech. Apartamenty są to w pełni wyposażone mieszkania przeznaczone do wynajęcia turystom. W jego skład wchodzi pokój (lub dwa, w zależności od ilości gości), kuchnia lub aneks kuchenny i łazienka. Apartamenty mieszczą się najczęściej w prywatnych domach, czasami także przy hotelach.

Chociaż istnieją standardy, które powinny spełniać apartamenty, to w praktyce okazuje się, że za tę samą cenę można spotkać kwatery różniące się diametralnie jakościowo. Ceny są najczęściej zbliżone, a nierzadko warunki zupełnie różne. Obowiązujący standard to trzy gwiazdki, jednak często decydujące znaczenie ma subiektywne odczucie. Najważniejszą zaletą apartamentu w porównaniu na przykład do pokoju hotelowego jest możliwość samodzielnego przygotowania posiłku. Apartament posiada w pełni wyposażoną kuchnię - w meble kuchenne, lodówkę, zlewozmywak, garnki, talerze, szklanki, sztućce itd. Dzięki temu można zaoszczędzić sporo wydatków związanych z wyżywieniem dzięki kupowaniu jedzenia w sklepie i przygotowywaniu go we własnym zakresie.

Wybierając apartament trzeba mieć na uwadze wielkość pomieszczeń ( klimatyzacja jest w wyposażeniu tylko apartamentów luksusowych) oraz lokalizację (możliwie nie przy ruchliwej drodze, żeby się dało w nocy otworzyć okno). Paradoksalnie, w wielkie upały najprzyjemniejsze stają się apartamenty znajdujące się nisko, częściowo wkopane w ziemię. W ramach usługi znajduje się także wymiana ręczników i pościeli. Czasem cenniki przewidują możliwość wykupienia śniadania.

Apartamenty są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać czas, ponieważ nie jest się uzależnionym od godzin posiłków, a także dla tych którzy chcą uciec od zgiełku a w spokoju i kameralnej atmosferze odpocząć. Również kategoryzacja apartamentów jest różna, jeśli chcemy, aby nasze miejsce noclegowe było na odpowiednim poziomie to należy wybierać obiekty z co najmniej trzy gwiazdkową kategoryzacją.

Apartamenty są razem z kwaterami prywatnymi najbardziej popularnym zakwaterowaniem wybieranym przez turystów. Godnymi polecenia apartamentami są znajdujące się na Riwierze Adriatyckiej w miejscowości Porto Garibaldi Doria II. Są to apartamenty o wysokim standardzie, położone przy piaszczystej plaży w centrum miejscowości. Z kolei w miejscowości Lido Estensi znajdują się apartamenty Doria I, które są położone w pobliżu miejskiej plaży.

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1356 s