Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Istryjski przylądek Kamenjak

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Kamenjak - Istryjski przylądek wśród najbardziej poszukiwanych ukrytych plaż

Istryjski przylądek Kamenjak znalazł się niedawno na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych i najciekawszych ukrytych plaż w basenie Morza Śródziemnego według wyboru Lonely Planet, jednego z najbardziej wpływowych przewodników na świecie.

Kamenjak jest opisany jako dzika piękność na południe od Puli, który zasłużył na status kultowego wśród chorwackich plaż ze względu na dziką nienaruszoną przyrodę i uczucie, że znajdują się na "końcu świata". Lonely Planet podkreśla jego statut chronionego rezerwatu i piękno krystalicznie czystego niebiesko-zielonego morza, zatoki żwirowej i dużej ilości dzikiej roślinności oraz labirynt ścieżek. Poleca też tamtejszy beach bar wszystkim tym, którzy poszukują rozrywki.

"Jeżeli masz dosyć pełnych plaż, pojedź na Kamenjak", poleca popularny światowy przewodnik turystyczny, wskazując, że na Kamenjaku można znaleźć najbardziej ukryte zakątki w basenie Morza Śróziemnego.


W ten sposób przylądek Kamenjak znalazł się obok nazw takich jak Cabo de Gata w Hiszpanii.

Cap de Favartix w tym samym kraju, Banyuls we Francji, Cala Gonone na włoskiej Sardynii, Delimara na Malcie i wybrzeża Morza Tyreńskiego we Włoszech. Jest też czarnogórska Luštica i dwie plaże tureckie, Kabak i Goekceada.


Źródło: CNTB

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1711 s