Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Park rozrywki


Serwis
Biograd na moru - Park rozrywki nad Crveną luką

Pierwszy chorwacki park rozrywki powstanie w Biogradzie na moru. Będzie się rozciągał na powierzchni około pięciu hektarów nad znanym biogradskim ośrodkiem turystycznym Crvena luka. Inwestor planuje rozpoczęcie prac w przyszłym roku, a ogólna wartość inwestycji oceniana jest między 15 a 20 milionami euro. Planowana jest budowa parku rozrywki według wzoru włoskiego Gardalandu otwartego w ciągu dnia, jednak nocna rozrywka nie jest wykluczona. Atrakcje czynne w ciągu dnia to na przykład roller coaster, restauracje i kawiarnie oraz budynek z akwarium tunelowym, w którym nad głowami odwiedzających będą pływały ryby, które zamieszkują Adriatyk. Atrakcje nocne (klub nocny, duża dyskoteka i kasyno) będą oddzielone od dziennych i będzie do nich osobne wejście.

Atrakcyjność parkowi doda jego położenie, połączenie komunikacyjne i bliskość trzech chorwackich parków narodowych (Paklenica, Kornati i Krka) oraz parków przyrody Telaščica i Vransko, które jest największe w Chorwacji.

Biograd będzie też pierwszym miastem dalmackim z polem golfowym, które wraz z parkiem rozrywki sprawią, że stanie się jednym z najbardziej atrakcyjnych kierunków nad Adriatykiem.

Biograd na moru położony jest w północnej Dalmacji, 30 kilometrów na południe od Zadaru. Położony jest na niewielkim półwyspie i lądzie, a przed nim są wyspy Planac i Sveta Katarina. Biograd to port promowy dla promów z wyspy Pašman i centrum riwiery, która obejmuje miejscowości: Sveti Petar na moru, Turanj, Sveti Filip i Jakov, Biograd, Pakoštane i Drage, jak również inne miejscowości na wyspie Pašman.

Dawniej Biograd był miejsce koronacji królów chorwackich, dziś jest znanym portem dla żeglarzy, którzy się wybierają na Kornaty. Regaty, szkoły żeglarskie i inne aktywności żeglarskie są dostępne przez cały rok. W biogradskich marinach jest 1000 miejsc do cumowania na morzu i 200 miejsc na lądzie, zawsze są otwarte.

Dzięki położeniu i najbardziej zróżnicowanemu wybrzeżu nad Adriatykiem chorwackim, tereny te oferują wiele możliwości dla żeglarzy, jak niewiele miejsc w basenie Morza Śródziemnego. Oprócz dziedzictwa kulturalnego i historycznego w Biogradzie znane są również piękne plaże i malownicze zatoczki. Dla miłosników aktywnego wypoczynku jest tu wiele atrakcji jak żeglowanie i nurkowanie. Znany jest też z jednego z największych i najlepiej wyposażonych kempingów tenisowych w tej części Adriatyku. Składa się z 14 ziemnych kortów tenisowych i 6 kortów z twardą nawierzchnią.

Rozwój turystyczny Biogradu rozpoczął się między dwoma wojnami światowymi. Pierwsi goście, Czesi, zaczęli przyjeżdża w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Pierwszy hotel został zbudowany w 1935 roku w miejscu dzisiejszego hotelu Ilirija.


Źródło: CNTB

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.2081 s