Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Terra istriana

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Umag - Terra istriana

"Terra istriana" to nazwa przyszłego ośrodka turystycznego, które będzie budowane na terenie byłej fabryki cementu w Umagu. Projekt o wartości około 200 milionów euro będzie realizowany na powierzchni 118 hektarów, w południowej części Umagu. Przewidywana jest budowa willi, hotelu z 80 pokojami i mariny z 200 miejscami do cumowania.

Główne cechy, które będą wyróżniały komplekst "Terra istriana" od innych to jezioro i strefa rolnicza jako części kompleksu. Będzie przeważała architektura, dla której natchnieniem był Adriatyk i powiązana będzie z jeziorem i plażami piaszczystymi.

Jezioro Fiandara będzie miejscem przeznaczonym do uprawiania sportów. Będzie tu punkt widokowy z dwoma, trzema wyspami i wszystkim wyposażeniem potrzebnym do uprawiania sportów. Planowana jest również budowa różnych centrów handlowych i wioski rybackiej. W ekologicznej strefie rolniczej będzie ogród botaniczny. Będzie też rzymski amfiteatr, gdzie odbywać się będą spotkania i przedstawienia pod gołym niebem, które będzie można oglądać z widowni albo zakotwiczonych łodzi.

Osada wiejska z willami nazwana Jezersko selo będzie się rozciągała na dziesięciu hektarach. Planowany jest też park ze zwierzętami, jeleniami, muflonami, owcami i osłami.

Umag, niewielkie miasto i port na północnozachodnim wybrzeżu Istrii, jest "bramą Chorwacji do Europy". Umag to miasto turystyki i sportu. W szczególności znany jest jako centrum sportowe Istrii, ponieważ już od lat jest gospodarzem Turniej ATP, na który przyjeżdżają liczne gwiazdy tenisa.

Już dawno odkryli go rzymscy szlachcice i postanowili z niego zrobić swoją rezydencje letnią. Blask, piękno i wzniosłość tamtych czasów zachowane są do dziś w domach z czasów weneckich, których pełne jest zabytkowe centrum Umagu.

Również zaplecze Umagu kryje do tej pory mało znane atrakcje turystyczne jako wycieczki górskie, speleologia i inne aktywności dla miłośników przygód.


Źródło: CNTB

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1699 s