Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Włoskie tunele

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Włochy są krajem, w którym nie brak tuneli, dzięki którym możemy swobodnie poruszać się po tym górzystym kraju. Dodatkowe opłaty za przejazd tunelami pobierane są na: Mont Blanc (Włochy - Francja); Frejus (Włochy - Francja); Grand St.Bernard (Włochy - Szwajcaria); Munt la Schera (Włochy - Szwajcaria).
Tunel Mont Blanc zapewnia całoroczne połączenie między Włochami (Entreves) i Francją (Chamonix). Długość tunelu - 11,6 km. Dozwolona prędkość maks. 70 km/h. Kierowca winien zachować 150 m dystans w stosunku do jadącego przed nim pojazdu. Przejazd winien odbywać się przy włączonych światłach pozycyjnych i tylnych. Tunel wyposażony jest w radary i urządzenia pomiarowe a kierowca nieprzestrzegający wyżej wymienionych zasad karany jest przy wyjeździe z tunelu mandatem. Jest to jedna z głównych trans-Alpińskich tras transportowych częściowo do Włoszech, która biegnie przez tunel dla transportu ponad 1/3 ładunków do północnej Europy. Tunel stanowi fragment trasy E25, a we włoskim systemie drogowym oznaczony jest znaczkiem T1 i stanowi element sieci autostrad tego kraju.
Alpejski tunel Fréjus łączy Włochy (Bardoneche) z Francją (Modane), a ma długość 12.8 km, szerokość 9 m i tylko 2 pasy ruchu. Po stronie francuskiej do tunelu prowadzi autostrada A43 z Lyonu (autostrada Maurienne), po stronie włoskiej - autostrada A32 z Turynu. Dozwolona prędkość: min. 60 km/h, maks.70 km/h. Przeznaczony jest dla samochodów osobowych i ciężarówek.
Tunel Grand St.Bernard łączy St-Remy (I) z Bourg-St-Pierre (CH) o dług. 5,8 km. Dostępny jest tylko dla pojazdów o wymiarach maks.: wysokość - 4 m, szerokość - 2,55 m, długość - 18,0 m, ciężar - 40 ton.
Z kolei tunel Munt la Schera (strefa wolnocłowa) łączącym Livigno (Włochy) z Zernez (Szwajcaria, region Grisons) dostępny jest dla ruchu tylko pojazdów o maks. wysokości - 3,60m i szerokości - 2,50 m.

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1236 s