Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Opis

”Cud. Bajka słoneczna. Powietrze pachnie. Spokój. Przestrzeń morza. Niewiarygodne, cudne, stare mury. Oliwki, winnice, pomarańcze, cytryny, palmy i wszędzie pełno oleandrów. Piękności jest tu tyle i słońca, i morza, że nie wiadomo, od czego zacząć”. Tak o Dubrowniku pisał w 1927 roku polski kompozytor i dyrygent Ludomir Rogowski, który ”Perłę Adriatyku” wybrał na miejsce zamieszkania. Tak o Dubrowniku mówią wszyscy turyści, którzy zachwyceni urokiem i niepowtarzalnym klimatem tego miejsca, wracają do niego w swoich wspomnieniach. A miasto ukochane jest zwłaszcza przez Polaków i to nasz język najczęściej słyszy się na ulicach.
Leżąca w Chorwacji, w Południowej Dalmacji miejscowość o wyjątkowej historii, sięgającej korzeniami wczesnego średniowiecza, jedno z najpiękniejszych miast w basenie Morza Śródziemnego, wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Położenie Dubrownika, otoczonego z trzech stron wodami Adriatyku, zapiera dech w piersiach. ”Kto szuka raju na ziemi, niech przyjedzie do Dubrownika”- powiedział kiedyś Bernard Shaw, irlandzki prozaik i dramaturg, laureat nagrody Nobla. Do innych znanych wielbicieli tego pięknego miejsca w Chorwacji należą m. in. Agata Christie, Elizabeth Taylor i Richard Burton.

HistoriaJuż w czasach prehistorycznych, na wyspie Lave (południe Dubrownika) istniała grecka osada o nazwie Ragusa, która szybko rozwinęła się dzięki handlowi morskiemu, osiągając już w XIV i XV wieku miano potęgi handlowej Adriatyku - obok Ankony i Wenecji. Największy rozkwit przypadł republice w XV i XVI wieku, która dbała już nie tylko o swoją pozycję handlową (w tym okresie rozkwitu miasto posiadało przedstawicielstwa konsularne w ponad 80 miastach i flotę handlową, liczącą ponad 700 żaglowców), ale która od tej pory zaczęła kłaść nacisk także na rozwój sztuki i architektury.
W 1667 r. miasto zostało zniszczone na skutek trzęsienia ziemi. Kolejna katastrofa dotknęła Dubrownik w 1991 r. Bombardowany wiele miesięcy przez wojska jugosłowiańskie, nigdy nie został zdobyty i choć ślady historii są wpisane w mury miasta, to za każdym razem dziwi turystów fakt tak szybkiego przywrócenia jego obrazu sprzed wojny.

Klasztory, pałace, zabytki

Historię ”klejnotu Chorwacji” najlepiej opowiada spacer po głównej, kamiennej ulicy Starego Miasta Stari Grad, Stradun, który jak wszystkie przewodniki sugerują, najlepiej jest rozpocząć od najbardziej okazałego wejścia do miasta - zabytkowej Bramy Pile (Vrata Pile), znajdującej się po stronie zachodniej miasta. Słynne mury, zaliczane do najbardziej masywnych i jednocześnie najpiękniejszych w Europie, dzięki którym Dubrownik nigdy nie został zdobyty, wieże i baszty komponujące się z niezapomnianym widokiem na wyspy z archipelagu Elafitów: Šipan, Lopud i Koločep pozwolą przenieść się oczyma wyobraźni do Nibylandii - znanej z dzieciństwa, fikcyjnej wyspy ze świata powieści Jamesa Matthew Barrie'ego. Każdy krok w tym zbudowanym z białego wapienia mieście położonym na skalistej wysepce, jest magicznym przeżyciem samym w sobie a spacer po fortyfikacji to największa tutejsza atrakcja (wstęp kosztuje 15 kun). Studnia Onufrego, z której wypicie wody gwarantuje spełnienie pomyślanego życzenia; klasztor św. Klary, będący dawniej szkołą dla dobrze urodzonych dziewcząt a następnie przytułkiem dla dzieci porzuconych oraz tych z nieprawego łoża; kościół Zbawiciela; romańsko-gotycki klasztor Franciszkanów, na którego dziedzińcu - bodajże najpiękniejszym nad Adriatykiem - pachnie różami, kwiatem pomarańczy i woskiem; miejska dzwonnica; gmachy pałacu Sponza i Knezev Dvor, barokowy kościół św. Błażeja - patrona Dubrownika, barokowo-renesansowa Katedra Wniebowzięcia NMP, gotycko-renesansowy Pałac Rektorów, na którego dziedzińcu odbywają się latem w czasie wakacji koncerty, aż wreszcie klasztor - forteca, należący niegdyś do oo. Dominikanów, liczne twierdze, baszty, wieże zegarowe i inne zabytki - to kolejne rozdziały na kartach historii, do której ilustrację przedstawiają kobiety zbierające pranie ze sznurków między wąziutkimi uliczkami, dzieci usypiające przy szumie morza i dźwięku cykad, młode pary zamawiające lignje - specjalność w tutejszych restauracyjkach, panowie częstujący panie najlepszymi miejscowymi winami: dingač, pelješac, plavac, postup (Peliešac), ”Pošip” i ”Grk” (Korčula), oraz dubrownickim ”Malvazija” (Konavle).

KulinariaPoza wyżej wymienionymi specjałami kulinarnymi, nie wypada nie spróbować również najpopularniejszej tu jagnięciny, cielęciny i koziny pieczonych ”pod dzwonem”, brodetu z węgorzy i żab (w dolinie Neretvy), muli, ostryg ”kamenic” ze Stonu, ciastek ”kontonjata”, ”mantala” i ”arancina” (Konavle), tutejszych mandarynek i cytryn, całego wachlarza nieskończonej ilości ryb i soczystych owoców morza, prosto z Adriatyku a także tutejszego rarytasu - prosiaka z rożna. Wszystko to zachwyca zmysłowym zapachem, wyśmienitym wyglądem a przede wszystkim smakiem.

Sport i rozrywkaDyskoteki, kluby, eleganckie restauracje serwujące wyśmienitą kuchnię, szkoły nurkowania - to miejsca, które licznie występują w nowej części Dubrownika, bardziej przypominającej nadmorski kurort. Rozrywki jest co nie miara i z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie! Do najpopularniejszych sportów wodnych w Dubrowniku należą narty wodne, nurkowanie i żeglowanie. Wszystkie hotele wyposażone są w baseny, boiska sportowe oraz sale gimnastyczne.

Lato, festiwal ”Libertas”

Latem Dubrownik lśni wyjątkowo szczególnym blaskiem. Co rok, 10 lipca organizowany jest tutaj Libertas - znany na całym świecie Dubrownicki Festiwal Letni. To prawdziwe europejskie wydarzenie, które rozpoczyna się podniesieniem flagi i uroczystym wręczeniem kluczy do miasta przez Rektora Dubrownika, uczestniczącym w uroczystości aktorom. Libertas uświetniają m.in. najwybitniejsi krajowi artyści, orkiestry, zespoły ludowe, chóry, soliści z całej Chorwacji, dubrownicka orkiestra symfoniczna, miejscowy zespół tańca ludowego, a nawet takie gwiazdy jak Monserrat, Judi Dench czy Wiedeński Chór Chłopięcy. Kolejną atrakcją festiwalu są występy artystów ulicznych wypełniających Stare Miasto, które to na siedem tygodni (festiwal kończy się 25 sierpnia) zamienia się w wielką scenę teatralną. Wieczorem niebo nad Dubrownikiem rozbłyskuje tysiącem sztucznych ogni a kawiarnie i ogródki wypełniają się turystami chłonącymi tę niezwykłą atmosferę. Koniecznie trzeba wybrać się na wzgórze Srd - rozpościera się stąd jeden z najpiękniejszych widoków świata.

Wakacje, transport i drogi

Dubrownik to wymarzone miejsce na idealne wakacje, gdzie możemy dostać się zarówno samochodem, autobusem (Magistrala Adriatycka - Jadranska Cesta łączy Dubrownik ze wszystkimi miastami na wybrzeżu: Makarską (157 km), Splitem (216 km), Szybenikiem (305 km), Zadarem (377 km) i Rijeką (601 km); na południe magistrala biegnie do Cavtatu (17 km) i Herceg-Novi w Czarnogórze; boczne drogi prowadzą w stronę przejść granicznych z Bośnią i Hercegowiną), samolotem (Port Lotniczy Dubrovnik - Zračna luka Dubrovnik - znajduje się niedaleko osiedla Cipili, przy drodze europejskiej E65 oraz przy drodze krajowej nr 8; na lotnisku istnieje możliwość wynajmu samochodu po bardzo okazyjnych cenach; z lotniska do centrum miasta dotrzemy samochodem już w 25 minut), a także promem (w sezonie prom kursuje 5 razy w tygodniu na trasie: Rijeka - Brbinj (wyspa Dugi Otok) - Zadar - Split - Stari Grad (wyspa Hvar) - Korčula - Sobra (wyspa Mljet) - Dubrownik - Bari (Włochy). W czasie wakacji i nie tylko wygodnych możliwości transportu do Dubrownika (poza koleją państwową, która tu nie dochodzi), jest zatem wiele.

Wynajem samochodów

Jeżeli zdecydujemy wybrać się do Dubrownika samolotem, warto skorzystać na miejscu z możliwości wypożyczenia samochodu. Taką usługę oferuje kilka punktów, m. in. na lotnisku. W centrum można wynająć samochód przy ulicy Frana Supila 9, w hotelu Hilton oraz wielu innych, których ceny możemy porównać na wielu stronach internetowych na długo przed podróżą. Ceny nie są wysokie, a wygodny sposób poruszania się po mieście jest podstawą satysfakcjonującego pobytu.

Wycieczki, wyspy, rejsyStatki wycieczkowe oferują rejsy z Dubrownika na spokojne pobliskie tzw. Wyspy Elafickie (”wyspy jelenie”).
Koločep - położona najbliżej Dubrownika wyspa, licząca 150 mieszkańców żyjących w dwóch osadach Donje Čelo i Gornje Čelo, przyciąga turystów pięknem lasów piniowych i gajów oliwnych. Lopud - to wyspa znajdująca na zachód od Dubrownika, posiadająca niegdyś własną flotę oraz stocznię. Szlachta pochodząca z Raguzy budowała tu swoje letnie domy. Nad piaszczystą zatoką znajduje się kilka starych pałaców, spuścizna złotego wieku wyspy. Kolekcję włoskiego, chorwackiego oraz flamandzkiego malarstwa podziwiać można w tutejszym klasztorze Franciszkanów. Šipan - to największa z wysp archipelagu Elafickiego, położona w odległości 90- minutowego rejsu z Dubrownika. Noclegi oraz liczne piesze szlaki turystyczne oferuje tu m. in. wioska Šipanska Luka.
Na południowy wschód od Dubrovnika znajduje się miejscowość wypoczynkowa Cavat, dokąd warto jest wybrać się na wycieczkę. Jej uroki podziwiali przed laty m. in. Książę Karol z Księżna Dianą. Jest tu kilka kościołów, muzea i zabytki historyczne, a także przepiękne liczne plaże.
Z Dubrownika także łatwo jest się dostać do Kotoru - wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, najciekawszego czarnogórskiego miasta, położonego w Fiordzie Kotorskim. Najlepiej jest przybyć tu statkiem lub autobusem, zwiedzić Stare Miasto oraz zawitać do słynnej na całych Bałkanach restauracji rybnej ”Galion”.
Park Narodowy Mljet (Nacionalni park Mljet), to największa atrakcja wyspy o tej samej nazwie - drugiej po Korčuli największej wyspy w południowej Dalmacji. Według mitologii to w tym miejscu nimfa Kalipso przez 7 lat więziła Odyseusza. Dzika natura, bogata roślinność śródziemnomorska i dwa słone jeziora: Malo Jezero i Veliko Jezero, to elementy tutejszego pejzażu, który podziwiać można podczas pieszych spacerów oraz wypraw rowerowych, na specjalnie przygotowanych ścieżkach. Piękne okoliczności przyrody sprzyjają tu zwłaszcza pływaniu, opalaniu a także wycieczkom łodziami po jeziorach. Warto wybrać się na wyspę św. Marii, gdzie stoi klasztor Benedyktynów z XII wieku.
Wielką atrakcją jest jednodniowy rejs promem na wyspę Lokrum, zwaną ”wyspą miłości” oraz ”przeklętą wyspą” (koszt rejsu w obie strony wynosi 40 kun). Jak głosi legenda, w 1192 r. u jej wybrzeży rozbił się w czasie sztormu wracający z Palestyny okręt Ryszarda Lwie Serce, który to z wdzięczności za ocalenie zbudował tu kościół. Ta skalista wyspa, porośnięta drzewami piniowymi, modrzewiami, sosnami śródziemnomorskimi, drzewami cytrusowymi, palmami daktylowymi to jeden wielki rezerwat przyrody z pełnym kwiatów ogrodem botanicznym i słonym jeziorem skalnym Mrtwo More, które podziemnym kanałem połączone jest z Adriatykiem. Tu także znajduje się plaża dla naturystów.

Pogoda i temperaturyPogoda w czasie wakacji jest piękna. Typowo śródziemnomorski klimat Dubrownika charakteryzuje się gorącym i suchym latem, spontanicznymi powiewami mistrala i łagodną zimą. Temperatura nie spada tu raczej poniżej 10°C, natomiast średnia roczna temperatura wynosi 17°C. W lecie jest ok. 25°C, a woda w morzu wynosi 21°C. Średnie roczne opady kształtują się na poziomie 1250 mm, zaś słońce świeci około 2600 godzin rocznie, co daje aż siedem godzin dziennie.

NoclegiDubrownik oferuje mnóstwo opcji noclegowych: w apartamentach prywatnych, kwaterach prywatnych, na kempingach oraz w hotelach zarówno o średnim jak i wysokim standardzie z możliwościami all inclusive, przy bardzo atrakcyjnych cenach na każdą kieszeń. Kemping i większość luksusowych hoteli dla turystów znajduje się na półwyspie Lapad.

Plaża i wczasyBanje Beach jest najpopularniejszą plażą w Dubrowniku i jedną z najpiękniejszych plaż na świecie, przyciągającą na wczasy wielu znanych ludzi oraz rzesze turystów ze wszystkich stron świata. Rozprzestrzenia się stąd spektakularny widok na mury miasta oraz na wyspę Lokrum. Poza niezwykłą, kamienistą plażą i krystalicznie czystą wodą, oferuje duży wybór sportów równie atrakcyjnych jak tutejsze nocne życie w znajdujących się na plaży klubach i barach. Plaża wyposażona jest w kabiny prysznicowe i przebieralnie, restauracje i knajpy. Istnieje także możliwość wypożyczenia leżaków oraz parasoli.
Copacabana to słynna kamienista plaża, znajdująca się w północnej części półwyspu Lapad. Bardzo bezpieczna, dzięki płytkiej przy brzegu wodzie, idealna jest na wczasy dla par z dziećmi. Znajdujące się tu lokale kulinarne wieczorem zamieniają się w tętniące życiem i pełne młodzieży kluby nocne. Na plaży poza leżakami i parasolami jest wiele możliwości aktywnego wypoczynku: duża zjeżdżalnia do basenu, siatkówka plażowa i przeróżne sporty wodne. Plaża jest przystosowana także dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do delektowania się słońcem także na innych miejscowych plażach: piaszczystej Uvala Lapad, kamienistej Sv. Jakov, gdzie można wypożyczyć skutery wodne i kajaki, Buza Beach - znajdującej się w skałach przy południowych murach miasta, Neptun Beach i wielu innych zarówno piaszczystych jak i kamienistych, dzikich i publicznych a także dla naturystów (FKK Cava Beach). Gwarancja słonecznej pogody oraz krystalicznie czysta i ciepła woda Adriatyku to raj dla plażowiczów, nurków i miłośników wszelkich sportów wodnych. Nieskończona ilość większych i mniejszych urokliwych wysp, zabytki, malownicze zakątki, czerwone i białe wino kupione u samego producenta - te wszystkie elementy przyciągną ciekawych świata turystów, którzy spragnieni niezapomnianych wczasów w bajecznym miejscu z pewnością się w Dubrowniku zakochają i będą tu powracać wielokrotnie.. Zapraszamy ”raju na ziemi”!

Szukaj noclegu w Dubrovnik, Chorwacja

Dorośli
Dzieci

Apartamenty prywatne Dubrovnik - economy, Dubrovnik
5 1
Hotel More, Dubrovnik
4.8 5
Hotel Hilton, Dubrovnik
4.5 2

16 osób oceniło to miejsce
osoby lubią to miejsce

Doskonałe
15
Bardzo dobre
1
Przeciętne
0
Słabe
0
Bardzo słabe
0
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe

Opinie (16)

Ukryj opinie Rozpocznij dyskusję
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
40-55 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Piękna miasto warte zobaczenia. Byliśmy 10 dni. obejrzeliśmy Stare Miasto w dzień, wieczorem, mury, kościoły, góra Srd. Przepiękne widoki, pogoda bajka, woda wspaniała. Zdecydowanie polecam wszystkim zdecydowanym na zwiedzanie. Warto kupić Dubrownik Card. Muszę tam jeszcze wrócić
Wady:
brak
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Ceniącym spokój
Wiek
40-55 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Dubrovnik to cudowne miasto i zdecydowanie zasługuje na miano "Perły Adriatyku". Moim zdaniem to jedne z najpiękniejszych miast nie tylko w Europie, ale na świecie. Jego zabytki i duch bogatej historii tworzą niesamowity i niezapomniany klimat. Warto wspiąć się na mury obronne miasta i zwiedzić je z góry. Z murów miejskich jest przecudny widok nie tylko na miasto, ale także na turkusowo-błękitne morze i majestatyczne góry. Kamienice miejskie, kościoły wszystko jest wybudowane z kamienia, co tworzy niezapomniany klimat. Fajnie przejść się po mieście wieczorem, gdyż można posłuchać grajków ulicznych, zaszyć się na kolacji w jednej z restauracyjek w wąskiej uliczce. Warto zobaczyć m.in. fontannę z maskami, klasztor z dziedzińcem, Pałac Rektorów i inne zabytki, których nazw niestety nie pamiętam. A i jeszcze w Dubrovniku tuż za murami miejskimi jest fajna plaża, szeroka, ale niestety żwirowo-kamienista.
Wady:
brak
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Dubrovnika chyba nie trzeba reklamowac :) Piekne miasteczko, z mnostwem atrakcji - jest co zwiedzac, gdzie posiedziec, gdzie sie pobawic! Wszystko w jednym miejscu! I te piekne widoki.....
Wady:
Ceny nie za niskie - ale warto!
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
dubrownik to cudowne miejsce duzo pieknych i znanych ludzi mnostwo luksusowych hoteli, piekne samochody na parkingach plażę czyste i skaliste woda wspaniała temp. idealna wody mnostwo restauracji sympatycznych ludzi dużo mozliwości spedzenia wolnego czasu
Wady:
trudny i długo dojazd samochodem + niebezpieczny fragment dojazdu 100km nad wybrzeżem. nie wszyscy mowia po angielsku a po polsku mało kto rozumie mało plaż z piaskiem akurat w dubrowniku przynajmniej ja opalałem sie zawsze na betonie
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
40-55 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Dubrovnik to najpiękniejsze miasto w Europie. Byłem tam zwiedziłem je całe począwszy od starego miasta po okoliczną wyspę i okoliczne miasteczka Cavtat i Orasac i naprawdę tam jest poprostu pięknie!
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Mnóstwo zabytków sprawia że jeden dzień to za malo. Polecam też miasto jako baze wypadowa na pobliskie wyspy oraz Czarnogórę.
Wady:
Niestety z dziećmi w sezonie jest tłoczno. Mało plaż
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Oszałaamiające, mówią "perła Adriatyku". Ekskluzywne, majestatyczne, piękne... Z bogatą historią...
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Bardzo ładne, duże miasto. Wspaniałe miejsce!! Stare Miasto po prostu jedyne w swoim rodzaju. Początkowo mieliśmy pewne trudności z dotarciem do niego i błądziliśmy bezskutecznie po mieście przez 2 godziny, ale później już było wszystko ok. Dubrownik jest idealnym miejscem dla imprezowiczów, gdyż mnóstwo jest klubów i dyskotek jak i dla prawdziwych podróżników, gdyż wiele jest na prawdę ciekawych miejsc.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Bardzo to bardzo udane wakacje a Dubrovnikiem jesteśmy zachwyceni, zakochani w tym mieście, starówka chyba najładniejsza spośród innych w innych miejscowościach. Uliczki z klimatem starości, wydeptane chodniki, okna z okiennicami w oknach pełno kwiatów, restauracyjki na kazdym prawie rogu, kawiarnie, lodziarnie, wszystko w murach co daje klimat poniekąd bajkowy z dawnych lat. Polecam
Wady:
Jedyną wadą Dubrovnika nie można zwiedzać w dzień w szczycie sezonu bo można się ugotować straszne ciepło bije od tych murów.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Pierwszy raz byliśmy w Chorwacji i od razu zdecydowaliśmy się zjechać na samo południe aby zobaczyć "Perłę Adriatyku". Dojazd nie jest wcale taki super łatwy i jest naprawdę daleko ale myślę że być w Chorwacji i nie zobaczyć Dubrownika to tak jak być W Egipcie i nie obejrzeć piramid!! Dużo słyszeliśmy o tym mieście i jestem zdania że nic nie odzwierciedla wrażeń jakich doświadczyliśmy na miejscu. To miejsce jest niesamowite, mało jest już takich miast w Europie. Tak pięknych, klimatycznych i tak niepowtarzalnych. Można tu zachwycać się widokami, odwiedzać jedną kawiarnię czy restauracje po drugiej, szaleć w klubach a na zwiedzanie i zobaczenie wszystkiego trzeba poświęcić parę dni. Dla każdego kto kocha podróże Dubrovnik to pozycja obowiązkowa!
Wady:
To miasto nie ma wad, szkoda tylko ze jest tak daleko.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Mega fajne miasto ale w środku sezonu bardzo ale to bardzo gorąco, nie szło wytrzymać, musieliśmy zawsze przeczekać te upały na plaży i zwiedzac dopiero wieczorami inaczej się nie dało gdyż całe miasto otoczone murami i od tych murów biło straszne ciepło, co powodowało straszną duchotę. Miasto piekne cudna starówka, być w Chorwacji i nie zobaczyć Dubrovnika to grzech.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Przepiękne, przecudowne wspaniałe miasto. Ludzi tu co niemiara, upał na maksa i nie jest tanio, ale to wszystko nic. To miejsce to nie jest chorwacka perła, to nie jest perła Adriatyku to jest perła całej Europy! Trzeba to miejsce odwiedzić chociaż raz i zobaczyć jak pięknie może być w europejskim słowiańskim kraju.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Piękne miasto, zdecydowanie polecam. Można odpocząć w zaciszy, dla szukających rozrywki znajdą się super kluby oraz imprezy na plaży. Zabytki zjawiskowe, w szczególności warto zobaczyć stare miasto, mury po których koniecznie trzeba się przejść, oraz wyjazd kolejką nad stare miasto, niesamowite widoki, można zrobić samemu zdjęcia jak z bilbordów - rewelacja. Jest tam co robić i wbrew opiniom, że jest drogo wcale tak drogo nie jest, ceny są przystępne i można spędzić miło wakacje!
Wady:
Ciężko znaleźć czynny kantor w sobotę wieczorem i niedziele.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
SUPER SPRAWA-Nigdy nie zapomnę tych przepięknych widoków i atrakcji z Dubrovnika !!!!
Wady:
BRAK-chociaż wtedy jechaliśmy 24 h ciągiem :-)
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym, Niewymagającym
Wiek
40-55 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Byli jsme 2krát v Dubrovníku. Moc se nám tam líbilo, je tam úplně jiné klima. Jakoby tam vůbec nebyl vítr, nádherné teplo dlouho do noci, nádherná příroda i koupání. Musím tě upozornit ale, že je to tam mnohem mnohem dražší než jinde, ale byli jsme ubytování přímo ve starám Dubrovníku a blízko k moři. Musím jen doporučit.

Ostatnio odwiedzone

0.4563 s