Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Opis

Portowe miasto Omis, przez które przepływa rzeka Cetina, położone jest w historycznej, chorwackiej krainie o nazwie Dalmacja. Bliskość Adriatyku oraz roztaczających się dookoła gór Mosor dostarcza nie tylko zapierających dech w piersiach widoków, ale również mnóstwa różnorodnych form wypoczynku. Ciekawe usytuowanie miasta dało mu interesującą historię, której to początki sięgają już starożytności. Według wszelkich podań Omis wzięło swoją nazwę od rzymskiej osady Oneum. W średniowieczu, miasto otoczono murami, które stanowiły przeszkodę dla wrogów. Tych natomiast nie brakowało, a to za sprawą piractwa, które dla mieszkańców było głównym źródłem utrzymania. Łupem piratów z Omis padały głównie statki weneckie. Pirackie rozboje za rządów książąt Kacic należały do szczególnie niebezpiecznych. Kres niechlubnym praktykom przyniosły krucjaty w 1221 oraz 1228 roku. Dwieście lat później, dokładnie w 1444 roku miasto Omis przejęli Wenecjanie. XVIII i XIX wiek przebiegły już pod znakiem traktatów i porozumień między takimi europejskimi potęgami, jak Francja i Austria, dla których cała Chorwacja stanowiła ważny punkt strategiczny na mapie. „Piękne plaże”, „lazur morza”, „błękit nieba” „cudowne widoki”, „ciekawa kultura”, „cisza i spokój”, „aktywny wypoczynek”, „burzliwa historia”, to tylko niektóre skojarzenia, jakie przychodzą na myśl turystom na temat miasta Omis. Brzmi jak bajka? Zapraszamy więc w podróż po bajecznej krainie…

Architektura, zabytki

Piracka przeszłość odbiła się na architekturze miasta. Twierdze Mirabella (istniejąca również pod nazwą Peovica) i Fortica są tego najlepszym przykładem. Roztaczający się ze szczytu Mirabelli widok pozwala nacieszyć wzrok krajobrazem miasta. Z twierdzy Fortica można zobaczyć natomiast pobliskie wyspy: Brac, Hvar czy Solta. Równie ważnym miejscem dla koneserów sztuki jest niewątpliwie mieszczący się na rynku, XVII-wieczny kościół parafialny świętego Michała. Łącząca w sobie elementy gotyku, renesansu i baroku budowla ucierpiała podczas trzęsienia ziemi w 1667 roku, w Dubrovniku. Mieszkańcy miasta odbudowali kościół świętego Michała niespełna 100 lat później. Uwagę turystów przyciąga również XVI-wieczny kościół pod wezwaniem Świętego Ducha, który słynie z pięknej wieży zegarowej oraz stromych schodów prowadzących do dalszej części miasta. Do jednych z najstarszych zabytków zalicza się kościół świętego Piotra. Historia tej przedromańskiej budowli sięga roku 1074. Z bogatą przeszłością miasta można zaznajomić się bliżej w pełnym archeologicznych przedmiotów muzeum miejskim. Całą architekturę miasta charakteryzują wąskie przejścia i uliczki.

Lato, „Festiwal Klap Dalmatyńskich”

Dziedzictwo kulturowe miasta Omis jest niezwykle bogate. Atrakcji nie brakuje również miłośnikom muzyki. Miejscowość słynie bowiem z obchodzonego od 1967 roku, lipcowego „Festiwalu Klap Dalmatyńskich”. Słowo „klapa” w języku chorwackim oznacza „zespół”. Cechą charakterystyczną zespołów występujących na festiwalu jest wykonywanie muzyki bez instrumentów (a capella). Według fachowców, muzyka jaką reprezentują uczestnicy festiwalu jest nieporównywalna z żadną inną. Należy dodać, że co roku okres wakacyjny w mieście Omis upływa pod znakiem „lata kulturalnego”. Mieszkańcy organizują wówczas liczne koncerty, recitale, wieczory poetyckie i literackie. Ciekawym przedsięwzięciem jest również obchodzona w sierpniu „Noc Piratów”. Organizatorzy nawiązują do ciekawej historii miasta Omis. Parada mieszkańców przebranych za piratów, liczne występy, rejsy statkami, wyścigi rowerowe czy poszukiwanie skarbów to tylko część atrakcji związanych z „Nocą Piratów”.

Aktywny wypoczynek

Codzienne obcowanie z inną, bogatą kulturą dla wielu może być swego rodzaju katharis, oczyszczeniem, uwolnieniem od cierpień, zmniejszeniem napięcia. Wyzwolić emocje pozwala również aktywność fizyczna. Rafting, z którego słynie Omis, jest tylko jedną z atrakcji dla miłośników mocnych wrażeń. Szesnastokilometrowy spływ pontonem w dół rzeki Cetina dostarcza niezapomnianych wrażeń. Podróż kończy się w Radmanove Milice, zwanym miastem zieleni. Rafting pozwala nie tylko aktywnie spędzić czas, ale również obcować z pięknem natury, z którego to słynie cała Chorwacja. Ci, którzy zamiast płynąć w dół wolą wspinać się na wyżyny, mogą wykorzystać okoliczne góry Mosor.

Wycieczki, wyspy, rejsyPrzez wielu turystów Omis określane jest jako doskonała „baza wypadowa” do zwiedzania całej Dalmacji. Duże, portowe miasto Split, leży zaledwie 25 km dalej, stanowiąc częsty cel wycieczek. Jest to drugie co do wielkości miasto w Chorwacji oraz największa miejscowość Dalmacji. Mieszczący się w Splicie pałac cesarza Dioklecjana został wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warte zwiedzenia jest również sąsiadujące ze Splitem miasteczko Trogir, którego historyczna starówka także znalazła się pod opieką organizacji UNESCO. Co więcej, pobliską wyspę Ciovo łączy z Trogirem zwodzony most. Wyspa stanowi więc kolejny ciekawy cel wycieczek. Nieco dalej, (około 60 km od Splitu) leży Makarska, miasto godne polecenia dla ludzi ceniących sobie dobrą zabawę. Znajduje się tam mnóstwo dyskotek, barów, butików i kawiarni. Co ciekawe, Makarska słynie również z jednej z niewielu legalnych plaż dla nudystów. Najlepszym połączeniem ze wszystkimi wyżej wymienionymi miejscowościami oraz z pobliskimi wyspami (Brac, Hvar czy Solta) jest oczywiście droga morska. W portowym mieście Omis nie brakuje statków wycieczkowych i jachtów, które oferują swoje usługi w szerokim zakresie. Rejs w połączeniu ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w Chorwacji zapewnia dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

Plażowanie

Turyści, którzy zamiast aktywności fizycznej preferują plażowanie, z pewnością nie będą tu mieli powodów do narzekania. Riwiera Omis liczy ponad 20 km. Oprócz charakterystycznych dla Chorwacji, kamienistych plaż, miasto słynie również z plaż piaskowych. Gorące słońce, przejrzyste niebo i lazur morza sprzyjają opalaniu i morskim kąpielom.

Kulinarne specjały

Po pełnym wrażeń dniu można udać się do baru, kawiarni czy restauracji. Tych oczywiście w Omis nie brakuje. Obok trunków powszechnie znanych, takich jak wino czy piwo, barmani serwują również wódkę domowej roboty - rakiję. Cała kuchnia chorwacka jest bardzo różnorodna. Obok dań rybnych takich jak fis paprikas (pikantny gulasz rybny) często podaje się również potrawy mięsne. Do tradycyjnych dań Dalmacji zalicza się przyrządzaną do dziś jagnięcinę (janjetinę), podawaną z ciepłym chlebem w drewnianym kielichu. W całej Chorwacji można wyróżnić aż trzy rodzaje kuchni: panońską na północy, dalmacką (śródziemnomorską), oraz górską, która stanowi mieszankę dwóch poprzednich.

Pogoda i temperaturyTo właśnie klimatowi zawdzięczamy tak piękną pogodę w Omis. Wakacje zawsze upływają tu pod znakiem słonecznych i ciepłych dni. Maksymalne temperatury w lipcu i sierpniu wynoszą 28°C. Do najchłodniejszych miesięcy należą styczeń oraz luty, ale nawet wtedy temperatura rzadko spada poniżej 10°C. Temperatura wody w Adriatyku przekracza latem 22°C. Liczba dni deszczowych w lipcu i sierpniu wynosi najwyżej 3, ale nawet w czasie deszczu nuda w Omis nikomu nie grozi.

Hotele, bazy noclegowe

Ze względu na typowo turystyczny charakter, miasto oferuje szeroki wybór baz noclegowych a w nich hotele i luksusowe apartamenty. Oprócz tego, w Omis prosperuje również wiele kwater prywatnych.

Transport i drogiŻeby dostać się do tej bajecznej krainy wystarczy jechać wzdłuż autostrady A1, aż do miejscowości Dugopolje. Stamtąd należy kierować się w stronę Splitu skąd od pięknego Omis dzieli nas już tylko 25 km. Należy wspomnieć, że te dwa miasta połączone są ze sobą mostem Ravnickim, dlatego nie sposób zabłądzić. Istnieje również możliwość podróżowania samolotem. Do wyboru mają państwo lotnisko w Zagrzebiu oraz w Spilicie, obok których znajdują się dworce autobusowe. Autobusy i busy do Omis kursują średnio co pół godziny.
Wspaniałe, zapierające dech w piersiach widoki, kaniony, zatoczki, oliwne gaje, cudne plaże, błękit nieba, lazur morza, czyste powietrze w połączeniu z ciekawą historią i kulturą - to gwarancja udanych wakacji w Omis.

Szukaj noclegu w Omiš, Chorwacja

Dorośli
Dzieci

AC9535, Omiš
0 0
AC8900, Omiš
0 0
AC9175, Omiš
0 0

22 osób oceniło to miejsce
osoby lubią to miejsce

Doskonałe
14
Bardzo dobre
7
Przeciętne
1
Słabe
0
Bardzo słabe
0
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe

Opinie (22)

Ukryj opinie Rozpocznij dyskusję
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
piękna duża plaża co jest rzadkością w chorwacji:)
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Ceniącym spokój
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Przeurocza miejscowosc! Najpiekniejsza jaka odwiedzilam w Chorwacji. Wiedoki przepiekne, gory doslownie wpadaja do morza. Bardzo przyjemne zwirkowe plaze, wieczorami mozna sobie milo spedzic czas w kawiarenkach, knajpkach i restauracyjkach. Omis to super pomysl na romantyczny wypoczynek!
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Omiś to bajkowe miejsce. Liczne plaże bogata oferta kulturowa i gastronomiczna, świeże powietrze i błękitne morze sprawiają że Omiś jest doskonałym miejscem wakacyjnego wypoczynku. Polecam podróż statkiem do Supetar na wyspie Brać oraz wyjazdy do pobliskiego Splitu czy Trogiru. Omiś to miejsce w którym trudno się nudzić.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Cicha mała miejscowość. Polecam osobom z dziećmi oraz zwolennikom cichego odpoczynku. Bliskie położenie Splitu pozwala na wypady na zwiedzanie tego miasta
Wady:
Mało atrakcji. Mała sieć dyskotek. Raczej nie dla młodych ludzi.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Omis to dobra lokalizacja do zwiedzania Splitu, Trogiru czy wyspy Brac lub Hvar. W miasteczku i okolicznych wioskach jest ładnie, czysto. Dużo restauracji, sklepów, knajpek do wyboru do koloru. Ładne plaże, woda czysta, pogoda piękna. Polecam zdecydowanie to miejsce na rodzinny wypoczynek, młodym osobom..
Wady:
Odradzam osobom które nie lubią gwaru i tłumu ludzi
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym, Niewymagającym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Super miejsce. Dla wymagających, zwiedzających i aktywnych. Polecam wybrać się samochodem najliepiej większą grupką (5-6 osób) Termin wyjazdu czerwiec lub po sezonie (wrzesień) Apartamenty albo za pośrednictwem "Adriatyku" albo na własną rękę. Do wybory do koloru. Omiś albo okolice. Nawet okolice są więcej przyjazne no i tłok mniejszy. Rewelacyjne góry za plecami no piekne turkuoswe morze przed tobą. Własnym transportem masz o wiele większe możliowści. Atrakcji niebrakuje. Piękna starówka. Niedaleko do okolicznych zabytków. Dla aktywnych: spływ pontonem (rewelacja polecam) paintball wysoko w górach ( o kontakt wystarczy popytać okolicznych mieszkańców) Takiego paintbalu nigdzie niedoświadczysz w swojim życiu (gwarantuje), wycieczki statkiem na okoliczne wysepki no i plaże Bol. Spinaczka. W górę rzeki restauracja z rzecznymi świeżymi rybami. Polecam. 100% zadowolenia. Miejsce naprawdę na urzeczywistnienie szalonych pomysłów.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Aktywnym, Ceniącym spokój
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Fajne w Chorwacji jest to iż trasa wybrzeżem jest bardzo przynosząca adrenaliny gdyż idzie waskimi serpentynami po górach nawet nad przepaściami co czasami przyprawialo mnie o słabość, i nie mogłam patrzeć w dół, natomiast juz nadmorskie miejscowości były zawsze jako zjazdy z tych dróg górskich już w dół i zazwyczaj położone nad samym morzem lub jego zatokach. Wieczorami wygladało to cudnie milion swiatełek, natomiast jak już się wjezdzalo do danej miejscowości była wesoła cudna żyjąca pełnią życia miejscowość, podobnie miasteczko to też, duzo turystów, szwędających się po uliacach lub korzystających z uroków plaż danych miejscowości. Polecam w 100%. Miasteczko urocze.
Wady:
Wadą może ale tego się nie uniknie dla osób mających lęk wysokościowych iż te trasy dojazdowe wybrzezem do miasteczek są w górach i czasami czuć tą wysokośc no i te widoki w dół gdzie tylko widac przepaść aż się robiło zimno na ciele.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Przecudowna miejscowość, przepiękne widoczki, urocza starówka z uliczkami pełnymi spacerujących ludzi nie jest duża ale bardzo fajna, oczywiście sporo sklepów z pamiątkami, kawiarni, restauracji, malych barów tzw fastfoody. Widoki cudne gdyż blisko są góry a zakaz można powiedzieć za rogiem morze. Polecam
Wady:
Negatywów specjalnie to miasteczko niema, jedyne co iż główna ulica przejazdowa przechodzi przez centrum miasta, wiec robią się korki, bo albo ktoś szuka miejsca do zaparkowania i wolno jedzie albo się rozglada aby obejrzec miasto z samochodu co też powoduje korek.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Na nasz trzeci wyjazd do Chorwacji wybraliśmy Omis. Jak zawsze w naszym wypadku wybór pod kątem zwiedzania i tak jak poprzednio nasza baza wypadowa sprawdziła się znakomicie. Omis jest do tego stworzony, w bezpośrednim zasięgu Baska Voda, Makarska, Drvenik, Gradac, na północ Split, Trogir czy Primosten. Do tego wyspy, przede wszystkim Brac i Hvar. Polecam tez z Trogiru zwodzonym mostem na wyspę Ciovo. w samym Omisu też jest co zobaczyć przede wszystkim twierdze Mirabella i Fortica i stary kościół z rzucającą się w oczy wieżą. Do tego jeszcze Noc Piratów, bardzo fajna impreza. warto też zajrzeć do portu i wybrać się w jeden z rejsów jachtem.
Wady:
Niestety nie dojechaliśmy do Dubrovnika, bo na miejscu okazało się być więcej atrakcji niż się spodziewaliśmy i w tydzień tego nie ogarnęliśmy, ale co się odwlecze to nie uciecze.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Fajna miejscowość w Dalmacji tak miejwięcej po środku umiejscowiona. Blisko z niej do Splitu, czy w drugą stronę do Makarskiej. Urocze centrum miasta wśród skał co sprawia iż jest bardzo atrakcyjne. Mnóstwo restauracji, kawiarni i lodziarni w zdłuż głównej ulicy, port z jachtami róznej klasy wiec można podziwiać po te luksusowe przy okazji spacerku. Dużo po drodze apartamentów, i kwater prywatnych. Widoczki na góry i morze fantastyczne gapa ten co nie zabierze aparatu fotograficznego.
Wady:
Wad nie ma
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Miejscowość jak najbardziej rozrywkowa, jeśli ktoś lubi taka atmosferę to jak najbardziej polecam. Omis jest bardzo malowniczy do tego stare miasto, to kolejny atut. Wieczorami ludzie tu tańczą. Jest wiele restauracji, knajpek, barów gdzie można popróbować lokalnych specjałów a ceny nie są jakieś wygórowane. Bardzo nam się podobały plaże, codziennie jeździliśmy gdzie indziej, tak naprawdę każdy coś tu znajdzie odpowiedniego dla siebie, bo są kamieniste i żwirowe.
Wady:
Nie polecam miejscowości osobom, które lubią spędzać spokojnie czas
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
W Omiszu jest wszystko: góry, morze, rzeka, starówka i cała masa atrakcji. Może jestem wyjątkiem ale nie za bardzo odpowiada mi cisza i brak atrakcji. Piękne a zarazem żyjące miasto z dużą piaszczystą plażą. Jest co zwiedzać, gdzie usiąść, napić się kawy lub zimnego chorwackiego piwa, a wieczorem napić się swojskiego wina lub rakiji z tutejszych winogron.
Wady:
Dla szukających wyciszenia polecam za Omiszem niezłe dzikie plaże, troszkę strome zejścia, ale warto.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Super miejsce na spędzenie aktywnie wypoczynku. Polecam wszystkim rafting na rzece Cetina, niesamowite przeżycie, co prawda nie była na początku do tego przekonana ale znajomi się uparli i teraz nie żałuje. Jest tu masa knajpek, restauracji, uwielbiam kuchnię śródziemnomorską tak więc byłam bardzo zadowolona. A jeśli chodzi o plaże to są naprawdę ładne, nie ma piaseczku ale jest żwirek po którym można swobodnie chodzić. Zwiedziliśmy kilka pobliskich miejscowości Trogir, Split i Makarska
Wady:
Trzeba mieć to na uwadze że w sezonie jest tu dosyć głośno
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Nastawionym na zwiedzanie
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Miasteczko jest jest spore - można tam znaleźć ciche zakątki, dużo knajpek i innych sklepów, bazar, wesołe miasteczko. Położenie super - ujście rzeki (wycieczki łodziami), duże "piaszczyste" plaże (ja widziałem czyste), port, kempingi, dogodne połączenie ze Splitem (autobusem), góry a na nich zamki, a do tego niezbyt drogo.
Wady:
Przebiegająca przez centrum ulica nieco psuje całość. W wakacje stale są korki.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym, Ceniącym spokój
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Omis to małe miasteczko w sercu Dalmacji, położone pomiędzy Splitem i Makarską, położone u ujścia rzeki Cetiny. Liczne plaże i zatoczki, rośliny śródziemnomorskie, bogata oferta kulturowa i gastronomiczna, świeże powietrze i turkusowe morze czynią riwierę omiską doskonałym miejscem wypoczynkowym dla tych, którzy chcą oderwać się od codzienności. Omis jest dosłownie pełen restauracji, konob i kawiarni. Rewelacyjne miejsce na wakacje.
Wady:
Nie ma wad.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Ceniącym spokój
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Niewielkie miasteczko położone między Makarską a Splitem. Omis znajduje się u stóp gór nad rzeką Cetiną. Jest to wspaniała baza wypadowa do zwiedzenia Trogiru, Splitu czy Dubrovnika. Warto również udać się na wycieczkę na jedną z wysp znajdującą się nieopodal Omisa takich jak np.: Brac, Hvar czy Korculę. Będąc w Omisu polecam wszystkim aktywnym udanie się na rafting na rzece, wspinaczkę górską lub na surfing. Panują tam doskonałe warunki do uprawiania tych sportów.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Przeurocza miejscowość, zadbane uliczki, ładne budyneczki, mini staróweczka. Fajne restauracyjki, kawiarnie, lodziarnie serwujące swoje przysmaki. Wieczorem miasteczko rozbłyska masą latarni i światełek co nadaje mu romantyczny wygląd. Miasteczko otoczone skalami co nadaje mu specyficzny klimat jakby było wrośnięte w skały. Polecamy rybki w knajpach niebo w ustach.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Urokiwe miejsce, fantastyczne miasteczko, chyba jedyne położona maksymalnie blisko gór, że miało się wrażenie iż skały wyrastają z budynków. Urokliwe uliczki masa spacerowiczów. Restauracje, kawiarnie, lodziarnie zapraszają od porannych godzin do nocnych swoimi przysmakami. Warto się kilka razy zapomnieć w te smakołyki, fantastyczne owoce morza. Polecamy
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Szukającym rozrywki, Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Super město pro rodinou dovolenou. Nejhezčí místo na koupání v Omiši je cca 1 km od Omiše směrem na Nemiru u hotelu Brzet. Je zde oblázková nádherná pláž, borovice, čistá voda a není zde chladná jako v Omiši kde se míchá s řekou Cetinou. Vždy jsme našli dostatek místa, kdo nechce chodit pěšky, může sem i autem, dá se tu v pohodě zaparkovat. Doporučuji pro rodiny s dětma.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Omiš vřele deporučuji, je to krásně městěčko. Za rok tam pojedeme už po třetí, a pořád na stejně místo, vůbec nám to nevadí protože tam je nádherně. Jsme v soukr. apart., kde je dobre soc. zařízení a čisto. Výborná je také večerní procházka městem ;-)
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Aktywnym, Ceniącym spokój, Niewymagającym
Wiek
poniżej 25 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Minulý rok sa nam podarilo dostať sa na toto neskutočne krásne miesto! Omiš je krásnym slnečným prímorským mestom kde nájdete veľa dobrých a ochotných ľudí a všetky možné služby. Zo slnečných pláží Omišu možte pozorovať v diali ostrov Brač, na ktorý sa dá bez problémov dostať výletnou loďou. Dovolenku na Omiši vrelo odporúčam!

Ostatnio odwiedzone

0.524 s