Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Opis

Morawskie Toplice jest to miasto, a zarazem gmina w północno - wschodniej Słowenii, w regionie Prekmurje. Gmina Morawskie Toplice jest bardzo ważnym ośrodkiem luteranizmu w Słowenii. Zarówno w mieście jak i w okolicznych wsiach istnieje bardzo duża ilość kościołów luterańskich, a wyznawcy tej religii stanowią aż 40 % ludności gminy. Zapewne każdemu Morawskie Toplice kojarzą się z jednymi z najsłynniejszych uzdrowisk, warto jednak dowiedzieć się czegoś o gminie. Najsłynniejszymi zabytkami są: Rotunda Św. Mikołaja w Selo i Kościół Św. Martina w Martjancih, a także Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w pobliskiej wsi Bogojina.
Pierwszy z tych zabytków stanowi niezwykły obraz architektury romańskiej i gotyckiej. Rotunda powstała w XIII wieku, jest zbudowana z cegły, a na jej dachu stoi drewniana dzwonnica. Rotunda jest codziennie konserwowana i jest otwarta dla turystów od kwietnia do listopada w godzinach 9 - 17.
Kościół Św. Martina jest zabytkiem architektury gotyckiej oraz arcydziełem malarstwa ściennego. We wnętrzu kościoła jest obraz słynnego malarza Janeza Aquile. Kościół został opisany w książce dr. Marijana Zadnikarja: Martjanci. Cerkev sv. Martina 1392-1992.
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego zbudowany został w latach 1925 - 1927 według planów sławnego słoweńskiego architekta Józefa Plečnik\'a, który zachował wygląd starego kościoła z XIV wieku. Takie elementy kościoła, jak: filary, ołtarz, chrzcielnica, ambona, stół wykonane są z marmuru. Cudownie wykonana statua Chrystusa, a także figura Św. Józefa są dziełem słynnego rzeźbiarza Lapuha z Lubljany, a znajdujący się tam obraz Wniebowstąpienie jest dziełem malarza Johna Mežana.
Dodatkowo przebywając w Morawskich Teplicach można wybrać się na wycieczkę do miasteczka Filovci z kolekcją wyrobów garncarskich bądź popływać w Jeziorze Bukovniško, a także odwiedzić największy słoweński gród w wiosce Grad.

Lecznicze źródła, uzdrowisko

Morawskie Toplice są jednym z najczęściej odwiedzanych uzdrowisk. Historia miasta rozpoczęła się 40 lat temu, gdy mieszkańcy uświadomili sobie, że powinni zagospodarować istniejące tam źródła geotermalne. Temperatura tych źródeł wynosi maksymalnie 72˚C. Uzdrowisko zasilane tymi wodami uznawane jest za najlepsze w Słowenii. Wody pochodzące ze źródeł termalnych nazywane są „czarnymi wodami”. Są one bogate w chlorek sodu oraz w hydrokarbonaty. Woda ze źródeł jest wodą hipertoniczną i termomineralną. Jest ona ujmowana z dna dawnego, obecnie wyschniętego Morza Północnego z głębokości 1175 i 1467 metrów. Woda ta posiada lecznicze właściwości. Nadaje się ona do leczenia reumatyzmu, chorób górnych dróg oddechowych, leczenia chorób skóry, a także do rehabilitacji pourazowej oraz pooperacyjnej narządów ruchu. Ze względu na sporą zawartość soli posiada kojące właściwości dla skóry. Dodatkowo można wykorzystać działanie źródeł termalnych w ośrodkach Spa. Relaksujące kąpiele, a przy tym wdychanie cudownych aromatów również będą działały leczniczo pozwalając na odprężenie ciała, poprawienie ukrwienia oraz rozluźnienie napiętych mięśni.

Zakwaterowanie, uzdrowisko, lecznicze kąpiele

W uzdrowisku Morawskie Toplice znajdują się następujące hotele: Livada Prestige, Ajda i Termal. Pierwszy z nich to hotel 5 - gwiazdkowy. Z wszystkich kranów w tym hotelu leci „czarna woda”, tak więc można zażyć zdrowotnych kąpieli w zaciszu własnego pokoju. W Livada Prestige do dyspozycji gości są 23 standardowe pokoje jednoosobowe, 67 dwuosobowych pokoi o podwyższonym standardzie oraz 32 luksusowe apartamenty. Oprócz tego hotel posiada własne centrum wellness, restaurację, bary, a także nowoczesne business centrum. Dodatkowo można korzystać z najdłuższego pola golfowego w całej Słowenii, z torów rowerowych oraz kortów tenisowych. W ofercie promocyjnej hotelu jest tzw. nocleg z półpensją, zawierający zakwaterowanie na 2 noce oraz śniadanie wraz z kolacją, a także nieograniczony dostęp do wszystkich basenów. Koszt takiego pobytu wynosi około 600 zł za osobę. Kolejną ofertą promocyjną jest zakwaterowanie na 4 noce wraz z wyżywieniem (śniadanie i kolacje) oraz czterema procedurami leczniczymi (masaż pleców, refleksyjny masaż stóp, pedicure, manicure), a także z nieograniczonym dostępem do basenów. Koszt takiego pobytu wynosi około 1550 zł za osobę.
Takie same oferty promocyjne posiadają także dwa pozostałe hotele czterogwiazdkowe. Ze względu na nieco niższy standard oferty są w niższych cenach. W Hotelu Ajda nocleg z półpensją kosztuje prawie 500 zł, natomiast Mini Wellness program Klasyk (czyli druga z ofert) około 1330 zł. Jeszcze niższe ceny oferuje Hotel Termal. Za nocleg z półpensją zapłacimy nieco ponad 400 zł, natomiast za Wellness program Klasyk prawie 1,2 tys. zł.
Hotel Livaga Prestige proponuje wiele zabiegów leczniczych. Są to m.in.: aromaterapia, jonofereza (oparta na działaniu słabego prądu stałego na nogi), galwanoterapia (oparta na działąniu prądu galwanicznego na ciało kuracjusza), kąpiele (mineralna, perłowa, wirowa, ziołowa), masaże (podwodny, refleksyjny, Shiatsu, tajski), okłady błotne, sonoferezę (kuracje falami dźwiękowymi), różnego rodzaju okłady, elektroterapię, mechanoterapię, ultradźwięki i wiele innych. Hotel posiada wiele specjalnych urządzeń, np. Sunspectra 9000, które wykonuje delikatny masaż, przy pomocy delikatnych wibracji. Na kuracjusza oddziałują fekty świetlne, aromaty, podwyższona temperatura i sygnały dźwiękowe.

Wycieczka Filovci

Miasteczko Filovci znajduje się około 3 km na południowy - wschód od Morawskich Teplic w kierunku na Dubrovnik. Osada po raz pierwszy została wymieniona pod nazwą Fyloch w 1322 roku, natomiast w roku 1355 znana była jako Philauch. W pobliżu miejscowości w czasie wykopalisk archeologicznych odkryto przedmioty datowane na czas neolitu i epoki miedzi. W mieście tym bardzo popularne po II wojnie światowej było garncarstwo. Wtedy też zawodem tym trudniło się około 60 osób. W dzisiejszych czasach można podziwiać warsztat garncarski wraz z kolekcjami garncarskimi.

Szukaj noclegu w Morawskie Toplice,

Dorośli
Dzieci

Bungalowy Terme 3000, Morawskie Toplice
4 3
Hotel Termal, Morawskie Toplice
3 1
Hotel Livada Prestige, Morawskie Toplice
4.7 3

4 osób oceniło to miejsce
osoby lubią to miejsce

Doskonałe
1
Bardzo dobre
3
Przeciętne
0
Słabe
0
Bardzo słabe
0
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe

Opinie (4)

Ukryj opinie Rozpocznij dyskusję
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Aktywnym, Ceniącym spokój
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Znane uzdrowisko leżące nad rzeką Mura. Ma świetne spa, masaże i inne zabiegi na ciało. Wybralismy sie tam z mężem w podóz poślubna i nie żałujemy. Gorace kapiele termalne-rewelacja. Wrocilismy totalnie zrelaksowani. Oprócz relaksu dla ciała można się pobawić w lokalnych klubach. W ciągu dnia robilismy sobie długie spacery po okolicy a w dalsze zakątki jeździliśmy rowerami. Czynnie uprawialismy tez rafting, jazdę konną i spóbowaliśmy gry w golfa.
Wady:
czasami bywalo glośno bo nie brakowało rodzin z dziećmi
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Tak
Komu polecasz ten obiekt
Nastawionym na zwiedzanie, Aktywnym
Wiek
40-55 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Fantastyczne miejsce na wypoczynek z odnową biologiczną, dzięki dużej zawartości soli kąpiele działają kojąco na ciałko :) a słynna "czarna woda" przyśpiesza też opalanie!! Ale oprócz leżenia w leczniczej wodzie dostępna jest też sieć ścieżek rowerowych czy korty tenisowe.
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Aktywnym
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Każdy znajdzie tu coś dla siebie: my głównie spędzaliśmy czas aktywnie: rowery, spacery, tenis, ale nie ominęliśmy także źródeł geotermalnych. Fantastycznie zrelakowaliśmy się w SPA i podczas masaży! Naprawde fajne miejsce na wypad dla tych, którzy potrzebują zregenerować siły!
Lokalizacja
Rozrywka
Pozostałe
Czy polecasz ten obiekt?
Zdecydowanie tak
Komu polecasz ten obiekt
Wymagającym klientom, Szukającym rozrywki, Aktywnym, Ceniącym spokój
Wiek
25-39 lat
Rodzaj pobytu
Zalety:
Duże możliwości czynnego wypoczynku, można tutaj wypożyczyć rowery i udać się nimi na ładne krajobrazowo szlaki rowerowe, których na prawdę jest tutaj wiele. Poza tym wokoło Morawskich Toplic są pola i lasy. Idealne miejsce na wypoczynek. Miejscowość ta słynie jeszcze ze swoich licznych obiektów, które posiadają baseny termalne i centra wellness.

Ostatnio odwiedzone

0.3585 s