Zakwaterowanie

Regiony

Baza wiedzy

Plaże naturystyczne w Makarskiej

Metislogic sp. z o.o. sp. k.
ul. Sienkiewicza 63 / 2
90-009 Lodz, Polska
NIP 8971817185

Serwis
Riwiera Makarska to ponad 60 kilometrów plaż, hoteli, kurortów, potężny masyw gór Biokovo - słowem miejsce idealne na wakacje. Dobrze się tutaj będą czuć zarówno osoby samotne, jak rodziny z dziećmi, osoby starsze i młodzież. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Pobliskie miasta oferują ciekawe zabytki oraz wiele atrakcji turystycznych. Odnajdą się tutaj także naturyści, ponieważ na terenie Riwiery Makarskiej znajdują się plaże dla osób lubiących nagość. Nudyzm jest tutaj bardzo popularny bez względu na formę. Znajdziesz tutaj miejsca gdzie można kultywować rodzinny naturyzm, ponieważ większość tutejszych plaż dla nudystów jest bezpieczna dla najmłodszych.

Historia

Na terenie całej Riwiery Makarskiej można zobaczyć ślady historii tego miejsca. Budowle wznoszone przez władców tych terenów, począwszy od Wenecjan, poprzez Turków czy Francuzów stanowią tutejsze atrakcje. Okres panowania Monarchii Habsburgów również pozostawił po sobie ślady. Od 1991 roku Riwiera Makarska jest częścią Chorwacji i jednym z jej najczęściej odwiedzanych miejsc.

Atrakcje

Urlop spędzony na Riwierze Makarskiej będzie obfitował w atrakcje. Czekaja tutaj na ciebie liczne kluby i dyskoteki, w których można bawić się do białego rana. Znajdzie się również coś dla miłośników zabytków, zarówno świeckich jak i sakralnych. Latem na terenie Riwiery Makarskiej odbywają się liczne imprezy kulturalne i rozrywkowe, na których tłumnie pojawiają się turyści.

Plaże

Naturyzm ma tutaj wielu zwolenników, dlatego też nie brakuje plaż dla nudystów. Na największa uwagę zasługują trzy plaże. Pierwsza z nich, plaża Nugal to jedna z piękniejszych plaż w Europie. Znajduje się w pobliżu miejscowości Makarska, przed miastem Tucepi. Najlepszym sposobem aby się na nią dostać jest około 30 minutowy spacer z Makarskiej. Czas ten warto poświęcić na oglądanie wspaniałych widoków, połączenia Adriatyku z górami Biokovo. Dojście do plaży do najłatwiejszych nie należy jednak plaża w pełni to rekompensuje. Sama plaża jest plażą typowo dla nudystów. Jest ona kamienista, otoczona stromymi, ponad 100 metrowymi klifami. Uroku dodaje jej pięknie pachnący sosnowy las, który jest idealnym miejscem na schronienie przed słońcem. Czyste wody Adriatyku to doskonałe miejsce na nurkowanie. Warto pamiętać że najbliższe sklepy czy restauracje znajdują się w Makarskiej lub w Tucepi, dlatego wskazany jest zapas wody i prowiant, jeśli masz zamiar na plaży Nugal spędzić cały dzień. Innym miejscem zachwalanym przez naturystów z całej Europy jest plaża Vrulja, znajdująca się w miejscowości Brela. Słynie ona z jednych z piękniejszych plaż w Chorwacji. Plaża ulokowana w zatoczce Vrulja jest plażą ciężko dostępną, z racji na duże osuwiska znajdujące się na trasie prowadzącej na Vrulje. To trasa dla doświadczonych piechurów, dlatego aby rozkoszować się słońcem na pięknej dzikiej plaży, najlepiej wynająć łódkę i podpłynąć od strony Breli. Plaża jest kamienista, otoczona przez wysokie skały, gwarantuje spokój i prywatność. Warto zaopatrzyć się w maty, prowiant, wodę i spędzić na tej dzikiej i fascynującej plaży cały dzień. Równie piękna plaże znajdziesz w miejscowości Mala Duba. Znajduje się ona około 20 kilometrów od Makarskiej i wchodzi w skład wioski Zigovosce. Mala Duba jest najmniejszą osadą, otoczona wiekowym lasem sosnowym, który idealnie chłodzi w upalne dni. Tutejsze plaże są ciche i spokojne, idealne zarówno dla zakochanych par, jak również dla rodzin z małymi dziećmi. Plaża dla nudystów jest kamienista jak większość plaż w Chorwacji, jednak jeśli zaopatrzysz się w matę, nie będzie ci to przeszkadzało. Przejrzyste wody Morza Adriatyckiego pozwalają na uprawianie szeregu sportów wodnych takich jak windsurfing czy nurkowanie.

Noclegi

Na terenie Riwiery Makarskiej znajdziesz noclegi w pełni odpowiadające twoim wymaganiom. Znajdują się tutaj zarówno tańsze campingi, jak również prywatne apartamenty czy luksusowe hotele. To w jakich warunkach spędzisz swoje wakacje zależy więc tylko i wyłącznie od ciebie.

Wycieczki

Można wybrać się na wycieczkę w góry Biokovo. To coś dla miłośników podwyższonej adrenaliny. Ci, którzy preferują mniej aktywne atrakcje mogą wybrać się na wycieczkę do Splitu, aby zobaczyć pałac Dioklecjana oraz antyczną starówkę. Warto poświęcić dzień na wycieczkę do Dubrovnika, który ze swoja starówką, umieszczoną na liście UNESCO, jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów.

Kuchnia

Na Riwierze Makarskiej można spróbować praktycznie wszystkiego. Jednak największą popularnością cieszą się potrawy z owoców morza. Kalmary, ryby z grilla- to coś co zachwyca wszystkich turystów.

Klimat

Riwiera Makarska to miejsce charakteryzujące się łagodnymi i krótkimi zimami, oraz długimi, gorącymi latami. Wysokie temperatury którym charakteryzuje się ten obszar są łagodzone powiewami mistrala. Ilość słonecznych godzin w roku przekracza 2700, co daje ponad 7 godzin słońca dziennie. W okresach od maja do września, temperatura wody w Adriatyku przekracza 20 stopni Celsjusza.

0 osób oceniło ten artykuł
osoby lubią ten artykuł

ten artykuł nie ma jeszcze żadnych ocen
Oceń ten artykuł

Opinie (0)

To miejsce nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Napisz opinię

Ostatnio odwiedzone

0.1905 s